Иван

Помогите с переводом на анг. Несколько предложений, спасибо огромное!

Я собираюсь путешествовать по Германии. Ты ведь был там, верно? Можешь рассказать о своем опыте? Какой маршрут выбрать, какие места посетить и т. д.

Ян
Яна

I'm going to travel to Germany. You were there, right? Can you tell me about your experience? Which route to choose, which places to visit, and so on.

Алексей

I'm planning to take a trip around Germany. You've been there, haven't you? Could you share your experiences with me? What route should I choose? What places should I visit, etc?