Надя

Помогите перевести отрывок текста, ато что то переводчик всякую чихню выдает

Different areas of London seem like different cities. The West End is a rich man's world of shops, offices and theatre. The city of London is the district where most offices and banks are concentrated; the Royal Exchange and the Bank of England are here too The East End is the district where mostly working people live. The old port area is now called "Docklands". There are now new office buildings in Docklands, and thousands of new flats and houses.
By the way the whole of London is busy. At night, offices are quite and empty, but the West End stays alive, because this is here Londoners come to enjoy themselves. There are two opera houses here, several concert halls and many theatres, as well as cinemas. In nearly Soho the concert halls and many theatres, as well as cinemas. In nearly Soho the pubs, restaurants and night clubs are busy half the night.

Елена

Различные области Лондона походят на различные города. Уэст-Энд - мир богатого человека магазинов, офисов и театра. Лондонский Сити - район, где большинство офисов и банков сконцентрированы; Королевский Обмен и Государственный банк Англии здесь также, Ист-Энд - район, где главным образом рабочие живут. Старую область порта теперь называют Территориями . Есть теперь новые офисные здания в Территориях дока, и тысячи новых квартир и зданий. По тому, как весь Лондон занят. Ночью, офисы вполне и пусты, но Уэст-Энд остается в живых, потому что это - здесь Лондонцы, прибывшие, чтобы наслаждаться. Есть два оперных театра здесь, несколько концертных залов и много театров, так же как кино. В почти Сохо концертные залы и много театров, так же как кино. В почти Сохо пабы, рестораны и ночные клубы - занятая половина ночи