Евгешка Салова

Помогите перевести на английский расказ о себе, пожалуйста! желательно не через переводчик так как он делает много ошибок

Здравствуйте, меня зовут Анастасия. Я жизнерадостный, позитивный, добрый и творческий человек. Я не работаю, в большей степени моё свободное время занимает шопинг и сон=) теперь ещё и учёба. Выбрала специальность рекламу в большей степени потому что в ней почти отсутствует такой предмет как математика. Моё главное хобби это лень, тем более зимой, но летом люблю более активных отдых, обожаю природу и всё что с ней связанно различные походы, путешествия и т. д. Ещё я очень люблю готовить, но к сожалению мой любимый человек готовит вкуснее меня. Я живу отдельно от родителей. Моя семья огромная поэтому не буду перечислять всех, расскажу только о самых главных: Мою мать зовут Анжелика, мою сестру Алёна, а любимого человека Николай.

Ольга Замятина

Hello, my name is Anastasia. I'm a cheerful, positive, kind and creative person. I don't work, most of my free time is spent on shopping and sleep. Now on study as well. I chose advertising as my chief subject because there's not such a subject as maths in it. My main hobby is laziness, especially as in winter. But in summer I like more active recreation, I love the nature and all relating to it, various hikes, trips and so on. I also like cooking very much, but unfortunately my loved one cooks tastier food than I do. I live separate from my parents. My family is large, so I won't enumerate them all. I'll tell only about the mainest ones: my mother's name is Angelica, my sister is Alena, and my loved one is Nikholay.

Катюфка! Любимая

Hello! My name is Anastasia. I'm a lively, positive-thinking, kind-hearted and creative person. I don't have a job and most of my time I spend shopping or sleeping. Now also studying. I chose advertising as my speciality mostly because it lacks the maths course. My main hobby is idleness, still more in winter, but in summer I prefer to be more active. As I love nature, I like hiking, traveling and every activity outdoors. I also like cooking, but, to my regret, my beloved person cooks better. I live separately from my parents. My family is huge, so I will tell you only about the dearest: my mom's name is Angelica, my sister's - Helen, and my beloved one's - Nikolai.