Антонина Яхонтова

где скачать инструкцию для лекарства "капли морозова" на англ. языке

Евгения Никонова

"Drops Of Morozov".

Composition.
Components:
motherwort tincture - 2 parts;
Valerian tincture - 2 parts;
tincture of Hawthorn fruit – 1 piece;
corvalol is a few drops;
Pharmacy amber glass bottles.
Cooking.
Mix all the ingredients in amber glass bottle, strictly maintaining the aspect ratio. The hallmark of drops is the absence of dimedrol, but its contents in the original pharmacy medication is so scanty that ultimately produces little effect on treatment. In some recipes, but these components, there is a tincture of pions.
Method of application.
Be sure to stir contents thoroughly before consumption bubble. Take part as a means of heightened nervous excitability saves, is recommended for 10-20 drops, divorced in 50 ml of water three times a day. Drink in one gulp. In the case of high blood pressure enough to drink 30 drops of medicine. Total 40 drops of this drug, taken before bedtime will relieve insomnia.
Indications for use.
vegetative-vascular dystonia
cardio-vascular diseases
insomnia
neurosis

Ирина Поддорогина

Может проще забить в перевод с русского на английский))))