Чиж К.

Переведите на английский "Мальчик каждый день ругается с родителями по разным причинам"

Ирина Катаева

The boy argues with his parents for different issues every day.

Гриша

The boy and his parents have quarrels every day because of different reasons.

Инесса Редькина

The boy argues with his parents for different reasons every day.

Елена Андрианова

The boy is constantly quarrelling with his parents on every accasion