Любовь Шишлонова

перевидите пожалуйста текст на английский

я хотела бы рассказать о своём рабочем дне. я встала в 6.30 утра. Затем поехала на занятия. Они начинались в 8.30. Было 4 урока, которые длились до 15.00. На одном из них была контрольная, с которой я думаю справилась. На других двух я получила положительные баллы за ответы. Прийдя домой, я отдыхала до 18.00. Затем я принялась за уроки. Я их делала до 21.00. Задали очень много. Потом я принялась за работу по дому. После чего я поужинала и пошла спать

Ир
Ириша

№1.I would like to tell about the working day. I got up in 6.30 mornings. Then I went on occupations. They began at 8.30. There were 4 lessons which lasted till 15.00. On one of them I was control with which I think consulted. On other two I got positive points for answers. Having come home, I had a rest till 18.00. Then I was accepted to lessons. I did them till 21.00. Set much. Then I turned to work on the house. Then I have supper and went to sleep.
№2.I would like to tell you about my working day. I got up at 6:30 am. Then went to class. It starts at 8:30. It was 4 lessons, which lasted until 15.00. On one of them was a control, which I think managed. On the other two I have received positive marks for answers. Arriving home, I rest to 18.00. Then I started my lessons. I made them to 21.00. Asked a lot. Then I went to work on the house. After that I had dinner and went to bed.
Сама выбирай.

Арзу

Правильный перевод текста "я хотела бы рассказать о своём рабочем дне. я встала в 6.30 утра. Затем поехала на занятия. Они начинались в 8.30. Было 4 урока, которые длились до 15.00. На одном из них была контрольная, с которой я думаю справилась. На других двух я получила положительные баллы за ответы. Прийдя домой, я отдыхала до 18.00. Затем я принялась за уроки. Я их делала до 21.00. Задали очень много. Потом я принялась за работу по дому. После чего я поужинала и пошла спать":
I would like to tell about the working day. I got up in 6.30 mornings. Then I went on occupations. They began at 8.30. There were 4 lessons which lasted till 15.00. On one of them I was control with which I think consulted. On other two I got positive points for answers. Having come home, I had a rest till 18.00. Then I was accepted to lessons. I did them till 21.00. Set much. Then I turned to work on the house. Then I have supper and went to sleep.

Максим Плуталов

I'd like to tell you about my working day.

Владимир Соколов

I would like to tell about the working day. I have risen in 6.30 mornings. Then has gone on employment. They began at 8.30. There were 4 lessons which last till 15.00. On one of them was control from which I think has consulted. On other two I have received positive points for answers. Having come home, I had a rest till 18.00. Then I have struck root for lessons. I did them till 21.00. Have set much. Then I have struck root for work on the house. Then I have had supper and have gone to sleep