Ма
Мария

Перевидите на английский:

У меня очень большая и дружная семья. Мама, папа, три старшие сестры и один старший брат. Ещё у меня есть шесть родных племянников. Моей маме пятьдесят лет. Она домохозяйка. Моему папе пятьдесят пять лет. Он работает инженером на предприятии. Мы очень любим ездить на отдых всей семьей. Особенно мы любим рыбалку.

Aнюта

My family is very big and friendly. A mother, a father, three elder sisters and one elder brother. I also have 6 nieces. My mom is 50 years old. She's a housewife. My dad is 55 years old. He works as an engineer at a company. We admire going on holiday with all our family. Espacially we like fishing.

Елена Лаврова

Перевидел.

p.s. ну почему, когда составляют текст для перевода на англ, он выглядит так, как будто его писал ребёнок с синдромом дауна?. . Даже переводить не хочется. Вы же в жизни так не говорите

Надежда Дюльгерова

united or close-knit family -дружная! friendly - приветливый, дружелюбный

Святослав Игоревич

немного откорректирую
My family is very big and united. It consists of 7 persons: the mother, the father, three elder sisters and an elder brother. I also have 6 nieces. My mom is 50 . She's a housewife. My dad is 55 . He works as an engineer for a company. We admire going on holiday together. Especially we like going fishing.