Ир
Ирина

проверти текст пожалуйста

Now, when there are excellent programs about animals, and children have the opportunity to watch a great shot of animals in the wild to see such an animal in the zoo appalling conditions - a relic of the past. Maybe somewhere there are ideal zoos and animals get into them by accident and would not survive in the natural environment, and breed them, and the science involved, but a living being should live in a cage, and the kids watch it harmful. It is better to have a baby kitten or puppy. Let love. A good lions in Africa, and not hungry and zachuhanye in provincial Russia.

Тагир Гайсин

zachuhanye в последней строчке - это что? лучше удалить, смахивает на ошибку перевочика