Вероника Лопатина

moia babychka 20 let nasad menia propisala

v kvartipe, a seizas ee yje davno net ona ymerla, moi brat ceizas trebyet dolu nasledctla

Ксюшка Лукичева

требовать надо у нотариуса....

Ирина Мур

If you are 20 years lived in an apartment with her grandmother, in fact accept the inheritance, although the law may not have. The first is a children heirs grandmother, then a ...grandchildren. So gather dokazatesltva your accommodation, payment, and care for her grandmother, and get ready to court with other relatives!

Александр Васильев

Всё зависит от того, приватизирована квартира или нет.
Прописки давно уш нет. Есть регистрация.
Если квартира в собственности - регистрация рояли не играет.
Если соцнайм - тогда да. Но соцнайм не наследуется.