Маргарита Басенко

как это правильно перевести на англ

я окончила университет МГУ, три года назад, по образованию социолог, два года работала куратором в галерее,

Akif Abbasov

I graduated from the Moscow State University three years ago, I am a sociologist by education, I have worked as a gallery curator two years.

Андрей Сербин

I graduated from the University of Moscow State University, three years ago, a sociologist by training, two years of work in the gallery curator,

Св
Светлана

I graduated from the Moscow State University three years ago, I'm a sociologist by education, I've worked as a gallery curator two years.