Гражданское право

некачественный товар

Сдала некачественный товар в магазин, по прошествию 10 дней на претензию не ответили, спустя 20 дней вместе с продавцом

отправились на экспертизу
на экспертизе сказали что товар был испорчен в результате механического повреждения, мол неправильно и неаккуратно были ношены
за ранее предупредили что результат будет не в мою пользу
что делать?
Обращатся в суд и просить провести судебную експертизу
Відповідно до п. 11 ППВСУ №8 Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах від 30.05.1997 р. «повторна» (в твоем случае «судебная» ) експертиза призначається, коли є сумніви у правильності висновку експерта (в твоем случае это скорее всего «експертний висновок» (делается самостоятельно) , а не «судебная експертиза» (делается по определению суда)) , пов'язані з його недостатньою обґрунтованістю чи з тим, що він суперечить іншим матеріалам справи, а також за наявності істотного порушення процесуальних норм, які регламентують порядок призначення і проведення експертизи. Істотними можуть визнаватися, зокрема, порушення, які призвели до обмеження прав обвинуваченого чи інших осіб. (думай какие твои права нарушили про проведении экспертизы, «не ответили на ворпрос и т. п.» )

Проведення повторної експертизи може бути доручено тільки іншому експертові. (обязательно указать в заяве суду)

Враховуючи те, що в експертизі не були зазначені питання (ті, які тебе цікавлять) , що істотно порушує право передбачене ст. 10 ЦПК, змагальність сторін та доведення обставин і доказів, у порядку ст. 143, 144 ЦПК, зрозуміло про необхідність проведення повторної експертизи, як то вимагає п. 11 ППВСУ №9.
Відповідно до п. 12 ППВСУ №8 «Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» Комісійна експертиза призначається у випадках, коли є потреба провести дослідження за участю декількох експертів - фахівців у одній галузі знань.
Комплексна експертиза призначається у випадках, коли необхідно провести дослідження за участю декількох експертів, які є фахівцями у різних галузях знань.
Комісія експертів може бути створена судом чи за його рішенням керівником судово-експертної установи.

Відповідно до п. 9 ППВСУ №8 від 30.05.1997 р. „Про судову експертизу в кримінальних і судових справах”:
Проведення експертизи в суді повинно здійснюватися з додержанням правил, передбачених статтями 310, 311 КПК, статтями 57-61, 190 ЦПК. При цьому суд виконує такі дії:
- з'ясовує обставини, що мають значення для дачі експертного висновку;
- пропонує учасникам судового розгляду письмово подати питання, які вони бажають порушити перед експертами;
- оголошує ці питання, а також питання, запропоновані судом;
- заслуховує думки учасників судового розгляду з приводу поданих питань;
- у нарадчій кімнаті обмірковує всі питання, остаточно визначає коло питань, що виносяться на вирішення експертизи, і виносить ухвалу (постанову) про її призначення;
- оголошує в судовому засіданні ухвалу (постанову) про призначення експертизи і вручає її експертові;
- допитує експерта з метою роз'яснення й доповнення ним висновку.
Судам слід мати на увазі, що визначення способу проведення експертизи є компетенцією експерта.
У разі коли провести експертне дослідження в судовому засіданні неможливо, суд, керуючись статтями 273 і 310 КПК, виносить ухвалу про проведення експертизи і направляє її з необхідними матеріалами до судово-експертної установи для виконання в порядку, передбаченому ст. 198 КПК. При цьому залежно від тривалості експертних досліджень і складності справи суд може або оголосити перерву, або відкласти слухання справи, або продовжити судове слідство і досліджувати інші докази.
Крім іншого, за п. 13 ППВСУ № 8 від 30.05.1997 р. „Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах» . У випадках, коли в справі щодо одного й того ж предмета проведено декілька експертиз, у тому числі комплексну, комісійну, додаткову чи повторну, суд повинен дати оцінку кожному висновку з точки зору всебічності, повноти й об'єктивності експертного дослідження. Такій оцінці підлягають також окремі висновки експертів - членів комісійної чи комплексної експертизи, які не підписали спільний висновок.
Erkinjon Sotvoldiyev
Лучший ответ
Erkinjon Sotvoldiyev продолжение:

Враховуючи, що в експертному дослідженні від ……2011 р. не були враховані питання, які були заявлені …. (тобой) з огляду на дослідження обставин управлінням захисту прав споживачів та питання, які були вирішені, цілком справедливо проведення комплексної експертизи за участі фахівців у цій галузі знань.

На підставі ст. 27,143 ЦПК

ПРОШУ:

1. Призначити судову експертизу в якій провести дослідження за участю не тільки товарознавців, а і фахівців у галузі захисту прав споживачів;
2. Поставити перед експертом слідуючи питання експертного дослідження:
А тут нужен предмет спора который я к сожалению не знаю)))
Решать спор, а также оспаривать заключение экспертизы продавца в судебном порядке.