Гуманитарные науки
Помогите пожалуйста перевести текст с фин на русский срочно!
Lähtösatama Rönnäs Mökkikylä, Pernaja * Lohi * Meritaimen * Hauki * Kuha * Ahven * Siika {mosmap lat='60.377605'|lon='26.045058'|text=''|dir|address|gotoaddr} 3. Pakettiesimerkit Rönnäs Majoitus 4-18 henkeä / mökki Kokoustilat 4 - 25 henkeä / mökki 1. Saunapaketti (1vrk) Saapuminen Saavutte sovittuun aikaan aamupäivän aikana Rönnäsin Mökkikylään jossa oppaamme ottaa teidät vastaan kertoen päivän ohjelmasta sekä kalastuksesta. Varustamme teidät lämpimin varustein jos sää on kylmempi tai märkä ja siirrymme rantaan veneille. Kesällä varustukseksi riittävät normaalit ulkoiluvaatteet ja mukavat tasapohjaiset kengät. Kalastus Käyttämämme kalastusalueet vaihtelevat hieman vuodenajan ja kalalajin mukaan. Suurimmaksi osaksi liikumme Pernajanlahden suualueen ja avomeren välisellä alueella, mutta taimenta ja lohta saatamme kalastaa myös avomerellä tai avomereen rajautuvien saarten rannoilla. Oppaamme opastaa tarvittaessa kalastusvälineiden käytössä mikäli Teillä ei ole aikaisempaa kokemusta niiden käytöstä. Kalastuksen ohessa nautimme lounasta jossain sopivassa saaressa ja kiehautamme lounaan päälle nokipannukahvit. Saalistakin voimme tuoda rantaan ruokakaloiksi, mutta muuten vapautamme saaliin takaisin mereen mahdollisimman varovasti. Ruokakalat opas fileroi rannassa sopiviksi annospaloiksi ja saatte ne mukaanne. Rantaan palattuamme opastamme Teidät joko rantasaunalle tai majoitukseen varatulle mökille jossa voitte aloittaa iltaohjelman. Ruokailu Voimme järjestää teille valmiin päivällisen mökkiinne, joten voitte nauttia sen kaikessa rauhassa samalla kun sauna lämpiää. Voitte toki järjestää ruokailun itsekin ja jos otette saaneet saalista oppaamme voi niin halutessanne myös paistaa kalat. Sauna Rantasaunalla on käytössänne sauna merinäköalalla, ja kaikista mökeistä löytyy myös sauna jossa voitte virkistäytyä ja kerrata päivän tapahtumia.
Вот, что дал переводчик:
Порт отправления курортный поселок Ренняс, Pernaja * * * Лосось Seatrout Пайк * * судак окунь * Сиг (MosMap Lat = 0,377605 '60 '| Lon = 0,045058 '26' | текст =''| каталог | Адрес | gotoaddr) 3 Размещение пакета Примеры Ренняс 4-18 человек в кабине совещания 4 до 25 человек в кабине 1 Ванна пакет (1vrk) Проверьте, обеспечивает согласованное время в ходе утреннего Ренняс кабины деревня с нашим гидом, чтобы доставить Вас в, говоря дневной программы, и рыболовство.
Мы предоставим Вам самые горячие принадлежности, если погода холодная или мокрый, и двигаться дальше к берегу лодки. Летом вашего оборудования достаточно для нормальной верхнюю одежду и удобную обувь плоским дном.
Рыбалка Наши районов промысла незначительно отличаться в зависимости от сезона и вида рыб. В большинстве случаев мы идем Pernajanlahti залива лимана и открытое пространство между морем, но форели и лосося, мы также можем быть в открытом море или открытого моря, граничащие с берегов острова. Научит вас необходимые передач, если у вас нет опыта в их использовании.
Рыбалка мы наслаждались обедом в подходящем острове на обед, и довести до кипения на вершине кофе.
Само поймать можно довести до пляжа ruokakaloiksi, но в остальном освобождение улов обратно в море как можно мягче. Рыба Food Guide fileroi пляж вписываются в части, и вы получите их с собой.
Мы вернулись на пляж будет вести вас ни на пляже или в сауне забронировать проживание в коттедже, где вы можете начать программу вечера.
Питание Мы можем организовать для вас готового ужина на даче, так что вы можете наслаждаться тишиной и покоем в то время как сауна нагревается. Можно, конечно, организовать еду для себя и, если otette которые привлекли наше руководство, если ты так хотела может также жарить рыбу.
Ванна Пляж находится в Вашем распоряжении сауна с видом на море, и все кабины также можете найти сауну, где можно освежиться, и репетировать события дня.