Лингвистика
Переводите на английский язык кто может! Очень прошу!! мшинный перевод не надо!
Меня зовут Маро! Мне 18 лет! Я с Индера, который расположен в Атырауском областе! В доме мы живем папа, мама, два брата и сестра! Я хочу быть хирургом! Для этого надо учиться! Вот именно по этому я пришел в Астану! Обучаться на хирурга! Астана - очень красивый город! Здесь я хочу найти новых друзей, и университету хочу закончить на красный! У меня есть самая невыполнимая мечта! Это-знать английский на сто! Я очень хочу на английском разговоривать свободно,общаться даже хочу думать на английском! Вот я рассказал коротко о себе!!! Плих\з переводите очень надо!!!!
My name is Maro! i`m 18 years old. I`m from Indyr, which is located in Atirsky region. I live with my mum, dadd, two brothers and sister. I want to be a surgeon. I need to study hard for it. That is why i mooved to Astana! Astana is a very beautiful city! I want to find new friends here and want to study very good. I have my very treasured dream - to know enligsh perfectly. I want so much to speak english free, i want to communicate and even think in english! That is what i wanted to tell about myself!
Вот правильный перевод) если что - пиши на почту, помогу с английским бесплатно
Меня зовут Маро! My name is ...Maro
Мне 18 лет! I am eighteen.
Я с Индера, который расположен в Атырауском областе!
I live in small living place (населённый пункт) ) Inder, what locate in Atyrau region,
В доме мы живем папа, мама, два брата и сестра!
I live with my relatives: Father, Mother, two brothers and sister in
own house.
Я хочу быть хирургом! Для этого надо учиться!
I dreams, I want to be a surgeon and i need to get medicine education.
Вот именно по этому я пришел в Астану!
Thats why I came to Astana.
I want to study medicine. Я хочу изучать медицину.
или I'd like to get education as surgeon.
Обучаться на хирурга!
Астана - очень красивый город!
Astana is capital of Kazakstan (столица Казахстана) and very nice town.
Здесь я хочу найти новых друзей, и университету хочу закончить на красный!
I dream to find hear many new friends and to get a diploma.
У меня есть самая невыполнимая мечта! I have one dream more.
I 'd like to study English perfectly! - в совершенстве
Это-знать английский на сто!
I 'd like -Я бы хотел, Мне бы хотелось
Я очень хочу на английском разговоривать свободно,
I want use English free. as my native language,
общаться - for communication,
даже хочу думать на английском!
even to think by English.
Желаю тебе успеха
Невозможное возможно
Удачи тебе
В Инете полно самоцчителей и сайтов, словарей, где даже говорят, произносят слова
cv
In medicine, a surgeon is a specialist in surgery.
Вот я рассказал коротко о себе!!!
Мне 18 лет! I am eighteen.
own house.
Вот именно по этому я пришел в Астану!
Thats why I came to Astana.
Обучаться на хирурга!
Астана - очень красивый город!
Это-знать английский на сто!
I 'd like -Я бы хотел, Мне бы хотелось
общаться - for communication,
даже хочу думать на английском!
even to think by English.
Желаю тебе успеха
Невозможное возможно
Удачи тебе
cv
Вот я рассказал коротко о себе!!!
Вике Вуколовой: автор вопроса просил не машинный перевод. Это он и сам бы сделал.
Актилеку Тулуелову: Прежде чем общаться с иностранцами, выучи английский хотя бы на базовом уровне.
Русский бы сначала нормально выучил, а потом за английский брался...
я бы тебе написала перевод, да только при отправке мне пишут что ответ не может быть добавлен =(
My name is Maro! To me of 18 years! I with Indera who is located in Atyrausky областе! We live In the house the father, mum, two brothers and the sister! I want to be the surgeon! For this purpose it is necessary to study! That's it on it I have come to Astana! To be trained on the surgeon! Astana - very beautiful city! Here I want to find new friends, and to university I want to finish on the red! I have the most impracticable dream! It-know English on hundred! I very much want in English разговоривать freely, to communicate even I want to suspect English! Here I have told shortly about myself!!!