Лингвистика

подскажите руское произношение английской песни - It's a kind of magic. подскажите плиз!

произношение Названия) It's a kind of magic
Итс э кайнд оф мэджик :)
‡•° Холмат ` Аюбов °•‡
Лучший ответ
итс кайнд оф мэджик))) ) "э" можно пропустить)) ) страшного не случится) и вообще нужна ли она там? вместо неё можно дефис поставить)) ) это фРЕДДИ...?))) ) как и го имя.. . с одной д или двумя)))
It's a kind of magic - итс э кайнд оф маджик
A kind of magic - no way - э кайнд оф маджик
One dream, one soul, one prize - уан джрим, аун соул, уан прайз
One goal, one golden glance of what should be - уан гол, уан голдэн гланс оф уат шуд би
One shaft of light that shows the way - уан шафт оф лайт дат шоус зэ уэй
No mortal man can win this day - ноу моортал мэн кэн уин дыс дэй
The bell that rings inside your mind - зэ бэл дат рингс инсайд йор майнд
Is challenging the doors of time - ис чалледжинг зэ дорс оф тайм
The waiting seems eternity - зэ уэйтинг симс этёрнэти
The day will dawn of sanity - зэ дэй уил доун оф сэнээти
Ooh ooh ooh ooh -
Is this a kind of magic? - ис дыс э кайнд оф маджик
There can be only one - дэр кэн би онли уан
This rage that lasts a thousand years - дыс рэйдж дат ластс э фаузандс йирс
Will soon be done - уил сун би дан
This flame that burns inside of me - дыс флэйм дат бёрнс инсайд оф ми
I'm hearing secret harmonies - айм хиринг сикрит хармонис
Is challenging the doors of time - ис чалленджинг зэ дорс оф тайм
This rage that lasts a thousand years - дыс рэйдж дат ластс э фаузэнд йирс
Will soon be, will soon be, will soon be done - уил сун би, уил сун би, уил сун би дан
This is (this is) a kind (a kind) of magic (yeah) - дыс ис (дыс ис) э кайнд (э кайнд) оф маджик (йе)
There can be only one one one one - дэр кэн би онли уан уан уан уан
Will soon be done - done - уил сун би дан
Magic - it's a kind of magic - Маджик - итс э кайнд оф маджик
Magic magic magic (magic) - маджик маджик маджик (маджик)
Ha ha ha haa - it's magic - ха, ха, ха хаа - итс э маджик
Ha haa - ха-ха
Yeah yeah - ййеее
Wooh - ууу
Итс э кайнд оф мэджик.
Итс э кинг оф мэджик
TIM3BOMB & Tim Schou - Magic
Наташуша...