I want to tell you why I believe in IT sphere.
From the occurrence of Information and Communication Technologies in 1960s and till nowadays this branch of intellectual work has been developing more and more. Thanks to the Internet IT began to spread on the whole planet. Today the third part of Earthmen are users of the Internet. For the period of 2000 – 2011 the number of users increased by a factor of 3,5.
More and more modern companies switch to the automation of business and also the number of people who want to work in and realize ideas of Global Network increases as it helps to contact with all the world and to sell your product or work in every corner of planet.The largest number of consumers of IT solutions are young people, who build our future, so computerization of the world will evolve.
Different statistic say that Ukraine has very good perspectives for developing IT on the
world’s market thanks to highly skilled professionals. There is nothing more perspective than IT and it’s doubtful that will be in our country (не поняла вообще) . And nothing, even agriculture, which is developing actively, can compare with IT.
By 2020 it’s planned to increase works places by 100 000, and Ukraine will become an outsourcing valley for Europe and the USA, as some analitics say.
And how can’t we believe in IT?
Действительно много ошибок, поправила, что смогла, так гораздо лучше, хоть и не идеально.
Лингвистика
Кто знает хорошо английский? пожалуйста, проверьте письмо...
ну, давай твоё письмо
Там полно ошибок. Этот текст проще заново переписать, чем исправлять их.
Не нашла ошибок сначала, но меня смутило предложение: In 2020 was planned increasing works places on 100 000 people, and Ukraine will become outsourcing valley for Europe and USA, as some analitics say.
Нельзя сочитать прошедшее время с будущим в одном предложении в этом порядке. Остальное мне показалось правильным.
Я бы разбила на два предложения, если это задание не для института: In 2020 was planned increasing works places on 100 000 people. Ukraine will become outsourcing valley for Europe and USA, as some analitics say.
Мне кажется ты великолепно знаешь английский язык.
текст простой, никаких спец слов нет, можете спокойно вбить в гуглпереводчик Смысл будет ясен, коррекция потребуется небольшая
Александр Бурый
это я написала, мне нужно знать нет ли там ошибок...