Аналіз гетерогенних мовних одиниць, об'єднаних спільною семантичною функцією, продовжує викликати інтерес лінгвістів. Чи не згасає інтерес і до категорії посесивної, яку одні дослідники виділяють як один з типів реляційної, інші - в якості самостійної категорії, що складається, в свою чергу, з субкатегорій: приналежність / володіння; актуальність / віртуальність; сталість / тимчасовість та ін.
Актуальність дослідження визначається важливістю місця, займаною посесивністю в системі мови, своєрідністю її функціонування і необхідністю подальшого вивчення семантичної структури категорії і різнорівневих засобів її вираження.
Наукова новизна дослідження полягає в розгляді посессивності як знака, який володіє як планом вираження, так і планом змісту, в обліку при аналізі основних засобів вираження посесивних відносин не тільки синхронічного, а й діахронічного фактора, важливого для характеристики зміни «картини світу», в виділенні текстових функцій посесивності, а також характеру «заломлення» посесивних відносин при перекладі з однієї мови на іншу.
Метою дослідження є аналіз корелюють засобів посесивного вираження в французькій мові.
Поставлена мета обумовлює вирішення наступних завдань:
1) уточнити особливості знакової природи посессівной;
2) виділити проблеми посесивності в лінгвістичних працях;
3) визначити основні засоби вираження посесивних відносин в французькій мові.
Методологічною основою дослідження послужили роботи, присвячений-ні аналізу категорії посесивності (А. В. Бондарко, А. Л. Ленца, Л. І. Лух-т, О. Н. Селіверстова, К. Г. Чінчлей, Ш. Баллі); вивчення окремих посесивних конструкцій (Е. М. Вольф, Т. А. Іванова, В. П. Ліперовскій, Е. В. Падучева, Л. Теньєр, Е. Бенвеніст, Б. Потье); основних положень семіотики (Р. К. Гарипов, Ю. С. Степанов, Р. Г. Піотровський); і лінгвістики тексту (Р. К. Гарипов, Г. В. Колшанскій, Т. М. Миколаєва, Е. В. Падучева, І.П. Севбо, Г. Я. Солганик).
Методи лінгвістичного дослідження, використані в роботі, обумовлені її метою, завданнями та характером матеріалу. У процесі здійснення поставлених завдань застосовувалися такі методи, як трансформаційний, метод компонентного аналізу, семасіологічний, контекстуальний аналіз, порівняльний метод, моделювання.
Об'єктом дослідження є категорія посесивності.
Предметом дослідження послужили посесивні одиниці.
Теоретична значущість роботи визначається колом поставлених проблем і отриманих результатів. Дослідження категорії посесивності на матеріалі французької мови дозволяє переосмислити проблему категоризації посесивних відносин, теорію знака, теорію і практику перекладу.
Практична цінність роботи. Дані, отримані в результаті дослідження, можуть бути використані при розробці курсу лекцій з порівняльної типології французької та української мов, по теорії перекладу, а також на заняттях з практики перекладу зі студентами 3-5 курсів факультетів та інститутів іноземних мов.
Структура роботи. Дана курсова робота складається із вступу, двох розділів, висновків та списку використаної літератури.
Лингвистика
нужно перевести на французский язык, очень надо
Такой сложный материал, да еще на украинском? Вряд ли найдутся желающие.
Это к порошенное
Analіz odinits de movnih hétérogènes, ob'єdnanih spіlnoyu sémantiquement funktsієyu, prodovzhuє viklikati іnteres lіngvіstіv. Chi est pas zgasaє іnteres i à la catégorie posesivnoї, yak yak odnі doslіdniki vidіlyayut relyatsіynoї de tipіv s un, INSHI - dans la catégorie de qualité samostіynoї scho skladaєtsya dans son Cherga, s subkategorіy: prinalezhnіst / volodіnnya; aktualnіst / vіrtualnіst; stalіst / timchasovіst que іn.
Aktualnіst doslіdzhennya viznachaєtsya vazhlivіstyu géoréférencement, Ziman de la sistemі dans MTIE, svoєrіdnіstyu її funktsіonuvannya i neobhіdnіstyu loin vivchennya semantichnoї structurer la catégorie i rіznorіvnevih zasobіv її virazhennya.
Naukova nouveauté doslіdzhennya polyagaє dans rozglyadі posessivnostі yak signe Yaky volodіє yak jusqu'à virazhennya, donc je prévois zmіstu en oblіku à analіzі principalement zasobіv virazhennya posesivnih vіdnosin pas tіlki sinhronіchnogo et deuxième vazhlivogo facteur de dіahronіchnogo pour caractériser zmіni "Photos svitu" dans vidіlennі texte funktsіy posesivnostі et takozh nature vіdnosin posesivnih "armé" au perekladі s odnієї MTIE dans un autre.
Metoyu doslіdzhennya Je analіz korelyuyut zasobіv posesivnogo virazhennya dans frantsuzkіy movі.
Delivering meta obumovlyuє virіshennya zavdan ce qui suit:
1) utochniti osoblivostі znakovoї posessіvnoy de la nature;
2) Problèmes de posesivnostі vidіliti dans lіngvіstichnih Pratzen;
3) viznachiti osnovnі zasobi virazhennya posesivnih vіdnosin dans frantsuzkіy movі.
Metodologіchnoyu Basics doslіdzhennya servi robot de prisvyacheny-ni analіzu la catégorie posesivnostі (AV Bondarko, AL Lenz, L. I. Luh-t ON Selіverstova, KG Chіnchley, Ballі Sh); vivchennya okremih posesivnih konstruktsіy (EM Wolf, TA Іvanova, VP Lіperovskіy, EV Paducheva, Tenєr L., E. Benvenіst, B. Pottier); Les principales dispositions de semіotiki (RK Garipov, S. Stepanov, RG Pіotrovsky); i lіngvіstiki texte (RK Garipov, GV Kolshanskіy, TM Mikolaєva, EV Paducheva, І.P. Sevbo, GY Solganik).
Metodi lіngvіstichnogo doslіdzhennya, vikoristanі dans robotі, obumovlenі її metoyu, zavdannyami materіalu ce personnage. Dans zdіysnennya protsesі posé zavdan zastosovuvalisya takі méthode yak méthode transformatsіyny composante analіzu, analіz contextuellement semasіologіchny, porіvnyalny méthode modelyuvannya.
posesivnostі Ob'єktom doslіdzhennya Je kategorіya.
Le sujet doslіdzhennya servi odinitsі posesivnі.
La participation de Theoreticity robots znachuschіst a posé des problèmes i otrimanih rezultatіv. Doslіdzhennya la catégorie posesivnostі sur materіalі frantsuzkoї MTIE dozvolyaє pereosmisliti problème kategorizatsії posesivnih vіdnosin, teorіyu signe teorіyu i perekladu pratique.
Praticité tsіnnіst robots. Danі, otrimanі dans doslіdzhennya rezultatі, mise en forme peut Buti vikoristanі au taux de rozrobtsі lektsіy s porіvnyalnoї tipologії frantsuzkoї que ukraїnskoї atomes à teorії perekladu et takozh sur la pratique de zanyattyah perekladu étudiants Zi 3-5 de fakultetіv de ce іnstitutіv atomes іnozemnih.
La structure du robot. Dana Kursova robots skladaєtsya іz commencer, dvoh rozdіlіv, visnovkіv cette liste vikoristanoї lіteraturi.