Религия, вера

А как православные христиане молятся перед едой? У них же какие-то специальные есть молитвы? А поделитесь?:)

Vadim Guleak
Молитва перед вкушением пищи
Отче наш, Иже еси на небесех! Да святится имя Твое, да приидет Царствие Твое, да будет воля Твоя, яко на небеси и на земли. Хлеб наш насущный даждь нам днесь; и остави нам долги наша, якоже и мы оставляем должником нашим; и не введи нас во искушение, но избави нас от лукаваго.
Или:
Очи всех на Тя, Господи, уповают, и Ты даеши им пищу во благовремении, отверзаеши Ты щедрую руку Твою и исполнявши всякое животное благоволения.

Молитва после вкушения пищи

Благодарим Тя, Христе Боже наш, яко насытил еси нас земных Твоих благ; не лиши нас и Небеснаго Твоего Царствия, но яко посреде учеников Твоих пришел еси, Спасе, мир даяй им, прииди к нам и спаси нас
Наталья Гончарова
Лучший ответ
Станете православной?
L&
L. <3
Перед вкушением пищи-Отче Наш.
Юлия Максина
Миряне (не священники и не монахи) перед едой молятся так:

Господи помилуй!

Благослави!
(С возгласом «Благослави! » следует перекрестить ту еду, которую Вы собираетесь скушать) .
Рот осенил и вперёд!
тщательно пережёвывайте пищу-у желудка зубов нет
Наталья Ролик
"Отче наш.. "