Занятия спортом
Як утовщити кістки?
Як утовщити (зміцнити) кістки підлітку?
Частенько, приступаючи до бодібілдинг-тренувань, хлопці цікавляться можливим впливом занять з обтяженнями на розвиток не тільки м'язової маси як такої, а й кісткової системи. Головне питання: а чи можливо шляхом регулярних тренувань внести деяку корекцію в ширину кісток? І якщо так, то як цього можливо добитися?
Почати відповідати на ці питання потрібно з розуміння того фізіологічного факту, що кістки скелета спочатку не такі пластичні як м'язова тканина. Проте кісткова система змушена реагувати самим конкретним чином на постійно зростаючі навантаження в залі. Саме цю особливість часто рекламують як профілактичний засіб бодібілдингу проти вікового розм'якшення кісткової тканини, званого остеопорозом. Правда, щоб профілактика спрацювала потрібно постійно тренуватися хоча б з помірною додатковим навантаженням на скелет.
Достовірно відомо, що важкоатлети, пауерліфтери і бодібілдери, що тренуються рік за роком, десятиліття поспіль, стають володарями міцною кістки. У тому плані, що їх скелет і, дійсно, здатний переносити більш суттєві навантаження на стиск і на інші види тиску. При цьому процес зміцнення кісткової тканини займає ті самі десятиліття і багато в чому зберігає свою інтенсивність лише на тлі регулярних тренувань.
Як розширити кістка? Це можливо?
Особливо ущільнення кісткової тканини виражено у важкоатлетів і пауерліфтерів, тренування яких на порядок більше включають силові вправи з субмаксимальними вагами в 90-95% і більше від разового максимуму (РМ). Істотний внесок у природну реакцію організму у вигляді ущільнення кісткової тканини на силовий вид навантаження вносять локаути і часткові повторення, виконувані з вагами в 100-130% від РМ. Організм реагує на такий вид навантаження викидом гормону росту, а той у свою чергу змушує кістки, сухожилля і тканини суглобів міцніти, збільшуючи свою щільність.
З тим, щоб уявити масштаби кісткового регенераційної процесу знову ж таки потрібно закласти десятиліття на спостереження за цим процесом. Але об'єктивним доказом служать рентгенівські знімки важкоатлетів з великим тренувальним стажем. Причому, за спостереженнями спортивних лікарів, акцент диагностируемого ущільнення спостерігається в кістках великих суглобів і хребті, переносить левову частку силових навантажень.
Розуміючи, що відбувається, не варто розраховувати на грандіозне збільшення кістки у своєму поперечнику. Якщо природа нагородила вас відносно тонкої кісткою і зап'ястям менше 16-17 см, то, можливо, після декількох років тренувань обхват зап'ястя збільшиться лише на кілька міліметрів. Причому більша частина приросту відбудеться через ущільнення сухожиль в області зап'ястя, та й то, якщо тренувальна програма буде вибудувана таким чином, щоб цю ділянку руки працював у важкоатлетичному режимі, тобто переносив навантаження в 90-100% від РМ, сьогодні так рідко практикуються при заняттях в мультісетовом режимі, коли за підхід виконується 6-12 повторів. Сказане повною мірою відноситься і до таких вправ, як станова тяга і присідання. Але навіть тренуючись з малими та помірними вагами в комфортному безвідмовної режимі, можна з гарантією протистояти віковим остеопорозу, що дає про себе знати вже після 30-40 років, особливо при понад малорухливому способі життя без спортивних навантажень. У цьому випадку кістки будуть знаходитися в дієздатному стані, але що жодним чином не позначиться на їх візуальної ширині.
Як розширити кістка? Це можливо?
Dorogoy Курбаналиев
Дякую!
Утащить кисти? У кого? У некоего художника? Зачем? Мировое искусство не одобрит данную диверсию
Dorogoy Курбаналиев
''я бунтар, мені дозволено'' хD
И чего накарябал, сам чёрт не разберёт.
Хохол что ли? Попробуй на укроп сайтах поспрашивать, там может кто чего разберёт.
Dorogoy Курбаналиев
Вже другий раз теж саме мені відповідаєш, придумай щось по новіше.
нэчё нэ поняу пэрэвэди на русскую мову