Ан
Антон

Помогите перевести правильно на английский пожалуйста)

1)я хочу пойти сегодня вечером на вечеринку, но папа меня не отпустил
2)он правильно сделал
3)ты вчера издевалась над своим братиком, он плакал, поэтому ты наказана!
4)он испортил мою помаду.
5)я тоже не люблю когда портят мои вещи
6)повеселись за меня!

благодарю!

An@stasiya Андреева

1. I want to go to the party tonight, but my father hasn't let me off
2. He did it right
3. Yesterday you tormented your little brother, he cried, that's why you're punished!
4. He spoiled my lipstick
5. I don't like my belongings spoiled too
6. Have fun for me!

Инна Рафикова

I want to go to a party tonight, but Dad does not let me.
He did right

Ел
Елена

I want to go to a party tonight, but my father would not let me
2) that he did the right thing
3) yesterday you made ​​fun of his brother, he was crying, so you punished!
4) it spoiled my lipstick.
5) I do not like to spoil my stuff when
6) have fun for me!