Юлия Родионова

Помогите правильно перевести с русского на английский пожалуйста

Я студентка первого курса высшего учебного заведения. Учусь на философском факультете в университете. Мой университет один из лучших в Луганске. В нашем университете двадцать одна кафедра, которая выпускает специалистов разных направлений. Студенты после окончания университете становятся проффесионалами своего дела. Проффесоры учат хороших переводчиков, психологов, юристов, историков и др. Преподавание в нашем вузе качественное. Также хотелось бы отметить что учится здесь очень интересно. Потому что проводятся праздничные мероприятия и разные конференции. В университете есть места отдыха для студентов это кафе, буфет, библиотека. Также есть магазины в которых можно купить канцелярские товары.

Евгений Кардаш

I am a first year student of higher learning zavedeniya.Uchus in the philosophy department at University universitete.Moy one of the best in our university Luganske.V twenty-one Department, which issues various specialists napravleniy.Studenty after graduation become a proffesionalov dela.Proffesory teach good translators, psychologists, lawyers, historians, and others in our university teaching quality. I would also like to note that the studies are very interesting. Because to hold the celebrations and different konferentsii.V university has a business center for the students is a cafe, bar and library. There is also a shop where you can buy office supplies.

Eleonora Strelina

вы студентка университета и не можете перевести такой простой текст? кстати, в тексте есть грамматические ошибки.... надеюсь, вы не учитесь на переводчика...

Анастасия Нестерова

I'm a first year student of Higher School. I study at the philosophy faculty of university. The university I study in is one of the best in Lugansk. It has twenty--one Chairs that prepare specialists of various spheres. After graduation the students become real experts of their matters. The professors teach good translaters, jurists, psychologists, historians etc. Our university teaching is of good quality. Also I would like to note to study here is interesting. Because they hold celebrations and various conferences. The university has the vacation spots for students, they are cafe, buffet, library. Also there are shops where you can buy stationery.

Юра Кротов

..of university.I study at the faculty of philosophy...My university is one of the best .. there are 21 departments ...which train specialists of different areas. Students become an expert in one's area...different conferences. the university have places of resort for students such as ..

Роман Шлыков

утро салли