Вячеслав Бабичев

Укажіть, скільки розв'язків має задача при кожному значенні параметра.

Укажіть, скільки розв'язків має задача при кожному значенні параметра. Турист пройшов С кілометрів. Якби він на цю подорож витратив на 6 днів більше, то щодня міг би проходити на 2 км. менше ніж проходив. Скільки кілометрів турист проходив щодня?

Андрей

Пусть турист проходил в день Х км. Тогда

С/Х+6=С/(Х-2), X^2-2X-C/3=0.
По смыслу задачи, C > 0, X > 0.

X1=1+koren(1+C/3), X1 > 0. Имеет смысл.
X2=1-koren(1+C/3), X2 < 0. Не имеет смысла.

Ещё надо проверить, что Х1-2 > 0. Но это верно при любом С > 0.
Ответ: koren(1+C/3) - 1.