Пу
Пулат

Рад что так скоро согласились меня принять… Еще раз извиняюсь за прошлый раз. Я не смог тогда приехать.

как сказать эту фразу на английском.. плиз, помогите.

Better Fellow

I am glad you have agreed to see me so soon. I am sorry for the last time once again. Then I couldn't come .

Александра Тершинова

I am glad that you agreed to take me so soon .. Once again I apologize for the last time. I could not come then.

Эля Гончарова

I'm glad you could meet with me on such short notice.