Сергей Лопатин

Почему так флаги похожи? РОссия-Словакия? Украина-Нижняя Австрия? Кто у кого слямзил? Фантазии на другие не хватает? Вн.

Ли
Литвинов

словакия раньше была россия

Ольга Баранова

По моему тебе мозга не хватило.

Андрей **********

Хм.. . Я ведь тоде задавался этим вопросом. А потом сказал себе: "Антон, а попробуй, придумай-ка ты новый флаг для новой страны". И знаете - хрен чего придумал. Оказалось, что уже все цвета и их сочетания - придуманы до меня. Нет, вы представьте, какое свинство, какой удар со стороны профессиональных геральдистов!!!

Александр Толмачёв

У великой России много стран делает точно такие же гербы с орлами и флагами похожими. Но лично я не против.

Алексей Кривцун

Pôvodná slovenská vlajka v stredoveku
pozostávala z dvoch pruhov červeného a bieleho (červený spravidla
hore). Najstaršia forma „slovenskej“ vlajky sa zachovala v pečati mesta Nitra z doby kráľa Bela IV. (1235 – 1270). Bol to biely ležiaci dvojkríž na červenom pozadí.

Dnešná podoba vznikla počas revolúcie v rokoch 1848/1849, keď Slováci bojovali na strane Viedne proti Maďarom (pozri Slovenské povstanie). Medzi aprílom a septembrom 1848 sa ešte používala (českej a poľskej podobná vlajka) červeno-biela vlajka (bez znaku), pričom úplne prvýkrát „oficiálne“ sa takáto vlajka údajne použila 23. apríla 1848 v Brezovej
počas divadelného predstavenia. Od septembra 1848 (iné pramene tvrdia,
že od augusta) sa pridal modrý pás a začala sa používať (najmä) vlajka
červeno-modro-biela alebo červeno-bielo-modrá. Modrý pás bol prevzatý z ruskej a chorvátskej
zástavy (Rusi ako patróni Slovanov, Chorváti ako bratský národ v
Uhorsku). Niektoré z vlajok roku 1848 niesli aj uhorský štátny znak,
pričom v ňom však často bola zmenená farba troch vŕškov na modrú (teda
na dnešné farby slovenského znaku). Použitím uhorského znaku sa malo
vyjadriť, že sa Slováci (ešte) nechcú odtrhnúť od Uhorska, ale chcú len
uznanie slovenského národa v rámci Uhorska.

Рено Капелюшкин

Совпадения неизбежны.

Светлана Зюзина

Мы же все перетраханы

Жахонгир Сафаров

Большинство славянских стран после получения независимости от Турции или Австрии, за образец для своего флага взяли Российский, это и Словакия и Сербия и Болгария. Более того сочетание белого синего и красного цвета были признаны панславянскими.

Право использовать цвета Нижней Австрии Лемберг (Львов ) получил за преданность Австро-Венгерской империи.

Александр ____

Сказать что прям так сильно похожи, то я бы не сказала, так как гербы все равно разные- основные отличия налицо.)

Наталья Александрова

славянам принадлежал весь мир-отсюда и соколы на гербах

Rina Pet

Россия "стырила" флаг у Голландцев, пора бы знать уже такое хотя бы, детки.