Юрий Николаевич

помогите перевести сТУРКМЕНСКОГО на РУССКИЙ

BAGT näme diýseler, Maldyr öýtmän adamlar. Malyň bolsa köpеlermiş, gyrasyndan gadenler,
Daşyň dolar şagaldan, tilki, gurtdan, azandan Mayin tapsa agyz urar, malyňdan ýa janyňdan.
Bagt näme diýseler puldyr öýtmän adamlar.
Pulyň bolsa köpelermiş dost men diýen nadanlar.Daşyn dolar gözelden, ýüzňe ýalan gülenler.
Aglan öyüň öziňdälde,puluň, aşa söýenler,Il-günüň, abraýin bolsa, aş dosty däl hak dost bolsa.
Söýen gülüň,ýaryň bolsa, BAGT ŞOLDYR ADAMLAR
BAGT näme diýseler, baýlyk öýtmäň adamlar,
Baý bolaýsaň köpelermiş, orroňsy-hor nadanlar,
Daşyn dolar hossardan, ömür yüzüň görmedik
Mätäç janyň gowün namart,gelip halyň bilmedik
Eneň-Ataň Allan bolsa, ogul-gyzyň dowam bolsa,
Söýen gülüň,ýaryň bolsa, BAGT ŞOLDYR ADAMLAR
Günün dogsa, aýyn dogsa, saçagyňda nanyň bolsa
Gursagyňda janyň bolsa, BAGT ŞOLDYR ADAMLAR

Варвара Саляхова

сходи на базар в ряды где урюком торгуют. попроси, может там переведут?