Сергей Степин

Давно ищу в сети рецепт вкуснеишего литовского пирога МАГДА. Ребят! Кто знает этот рецепт поделитесь)))

Dima Komartsov

Рецепт пирога с советских времен "Магда"
Tarybinių laikų pyragas "Magdė"

Перевод с литовского:
Ингредиенты:
тесто
250 г сливочного масла,
1 яйцо
150 г сахара
1 ч. лож. разрыхлителя
2 стакана муки

Крем:
175 г сахара
100 г воды
15 г желатина
140 г яичных белков ≈ 6 шт (1 яичный белок ≈ 23г)
5 г лимонной кислоты
100 г сливочного масла
190 г сгущённого молока с сахаром
20 г какао
Персиковый джем или любой другой джем или густое варенье

Взбить масло с сахаром и яйцом. Добавить муку, разрыхлитель. Вымесить тесто тщательно, раскатать в форме и выпечь при 175° С в течение 20 мин в духовке.

Крем:
варить из сахара с водой сахарный сироп, пока пузырьки не начнут расти. Во взбитые белки тонкой струйкой влить горячий, но не кипящий сироп и продолжать взбивать. Добавить лимонную кислоту и продолжить взбивание. Растопленное масло, сгущённое молоко и какао перемешать в отдельной миске. Смешайте полученную массу со взбитыми белками. Влейте и растворенный желатин, перемешать всё тщательно. Во фруктовый джем добавьте корицу, размешайте распределите по выпеченному коржу. Охладите. Вылейте крем сверху на джем и ещё охладите в течение нескольких часов.

Наслаждайтесь.

http://m.receptai.lt/receptas/pyragas-magde-4898

http://www.gastronom.ru/measures.aspx
http://www.mamosreceptai.lt/receptai/tarybiniu-laiku-pyragas-magde.html

http://srovesblogspotcom.blogspot.ru/2011/12/pyragas-magde.html

Pyragas MAGDĖ
125 g sviesto
miltų stiklinė su kaupu
mažytis kiaušinukas(arba pusė norm.)
75 g cukraus
pusė šaukštelio kepimo miltelių
Minkštą sviestą sutrinti su kiaušiniu ir cukrumi, supilti miltus, sumaišytus su kepimo milteliais, išminkyti, tešla gaunasi minkšta ir paskleisti ją rankomis, ar lopetėle, į riebalais išteptą skardą.Kepti 15-20 min. 175l. temp.
Kai atvės pertepti su abrikosų džemu, sumaišytu su cinamonu, arba obuoliene su cinamonu.
15 g želatinos
175 g cukraus
100 g vandens
140 g .kiaušinių baltymų
5g citrinų rūgšties(aš sekantį kartą vienu gramu dėčiau mažiau)
100 g sviesto
190 g kondensuoto pieno su cukrumi
20 g kakavos(aš dėjau tamsią)
Želatiną užmerkti į nedid. kiekį šalto vandens.Cukrų ir vandenį kaitinti tol, kol ims kilti burbuliukai(aš kaitnau tol, kol išskaidrėjo ir dar apie minutę(nežinau, kaip geriau) Tuo metu galima išplakti kiaušinių baltymus(aš dėjau mažytį žiupsnelį druskos beplakant)Verdantį sirupą pilti beplakant į baltymus maža srovele(aš pyliau karštą, bet ne verdantį)Suberti citrinų rūgštelę ir dar plakti, baltymai pasidaro standūs ir labai balti.Atskirame inde sumaišyti ištirpintą sviestą, kondensuotą pieną ir kakavą. Baltymų masei pravėsus, supilti sviesto, kondensuoto pieno ir kakavos mišinį.Aš plakiau mikseriu mažesniu greičiu.Pabaigoje supilti pravėsusią ištirpintą želatiną, beplakant.Skanus pyragaitis,(šiek tiek saldokas, cukrų mažinčiau, arba kendensuotą be cukraus imčiau) labai panašus į tarybinių laikų magdę:)

http://www.supermama.lt/forumas/lofiversion/index.php/t96256.html

Алексей Носков

http://www.vkusnota.info/forum/index.php?topic=1282.0

посмотрите тут, может именно об этом иде речь?..