Татьяна Зельманова

8 вопросов про деньги на английском

Вопросы типа "Сколько ты зарабатываешь? ", "Как твои родители относятся к твоим тратам? " и тд
Фантазии нет, помогите пожалуйста!

Екатерина Мясникова

How much do you make per month?
What do you usually spend your money on?
How much are you prepared to spend on your night out?
What was the most you have ever paid for a meal?
What is the most expensive article of clothing do you own?
What do you parents say about you spending habits?
Do you make enough money to cover all of your expenses?
What would be the most you you could spend on a computer?

Ну я так от фонаря настрочил, я старался, чтоб не очень примитивные вопросы были, если с переводом не справишся дай знать

ОК
Оксана Куницына

Do you like money?
Would you kill someone for money?
How much money do you waste on cheap sluts?
How would you spend your last money?
Does the money rule the world?
Would you kindly roll your dollar note and stick it in your asshole please?
How much do you earn?
How do your parents react on your money waste?

Татьяна Багира

напиши типа я долго работаю там-то и это доставляет мне удовольствие, но платят мало- столько-то. обычно я трачу деньги на тото и тото но мои родители думают что я поступаю неправильно поскольку они думают что я должен тратить деньги только на самое необходимое. но я так не считаю и меня всё устраивает.
например так