Ирусик Кижапкина

помогите написать несколько предложений на тему: "животные - присутствуют ли у них те же эмоции, что и у людей? "На англ.

На английском языке помогите написать несколько предложений, спасибо.

5-6 предложений

Света Кладкова

Animals as well as humans have emotions. We the people are angry, cry, rejoice. Likewise, animals have emotions. Some of their movements, some postupki.Tak I think that animals also have emotions. They differ from us only by reason.