Олячк@ Рыжов@

помогите пожалййста перевести

НА АНГЛИЙСКИЙ. В соответствии с сентябрьскими данными сенатского подкомитета, приблизительно половину должностей в министерстве иностранных дел занимают люди с недостатком необходимых навыков владения иностранным языком.

без гугла переводчика)))))))))))))))))))

Ел
Елена

In accordance with the September data Senate subcommittee, about half of the posts in the Ministry of Foreign Affairs held by people with a lack of the necessary language skills.

Настя

n accordance with the September data Senate Subcommittee, approximately half of the positions in the Ministry of foreign Affairs are people with a lack of the necessary skills of foreign language proficiency.

Виталий Старостин

According to September data of senatorial subcommittee, approximately half of posts in the Ministry for Foreign Affairs is borrowed with people with lack of necessary skills of possession of foreign language.