Ленок Демьянова

Помогите перевести без использования веб переводчиков!!!

The overall deal activity in the country grew 22 per cent in the first nine months of the year to $ 36.2 billion with the total number of deals at 886, according to Grant Thornton report.

Alekc Murahow

Согласно отчёту Гранта Торнтона, общее количество сделок по стране выросло на 22% за первые девять месяцев и составило 886 сделок на общую сумму в 36,2 миллиарда долларов.