Трудовое право
Могут ли сократить мать одиночку, Украина, Краматорс
ребёнку 8 лет, 20 лет стажа на этом предприятии НКМЗ, гор. Краматорс. Получает пособие от совбеса 270-300 грн. Не стабильно, когда как. Других источников дохода она не имеет. На такое пособие они прожить не смогут. Прошу Вашей консультации и совета как поступить если действительно её сократят. За раннее Вам благодарен. С уважением Сергей Сергеевич. 16.11.2011.
материнство матерей-одиночек должно охраняться законом: сокращать её не имеют права в случе если сокращается должность то ей в обязательном порядке должны предоставить другую работу. если же просто сокращают 1 штатную единицу то за ней сохраняется это место в первоочередном порядке извините ответила своими словами не языком юриста советую поискать на сайтах закон об охране труда и льготах для матерей -одиночек там все статьи есть если же их ещё наши "великие мудрецы" не отменили удачи!
Сокращение, как правило согласовывается с профсоюзным комитетом, который такие вещи не пропускает. Матерей-одиночек сокращать не имеют права. Даю ссылку на закон. п. 1 и п. 2, п. 3 ст. 42 КЗОТ - это ваш случай.
Стаття 42. Переважне право на залишення на роботі при
вивільненні працівників у зв'язку із змінами
в організації виробництва і праці
При скороченні чисельності чи штату працівників у зв'язку із
змінами в організації виробництва і праці переважне право на
залишення на роботі надається працівникам з більш високою
кваліфікацією і продуктивністю праці.
При рівних умовах продуктивності праці і кваліфікації
перевага в залишенні на роботі надається:
1) сімейним - при наявності двох і більше утриманців;
2) особам, в сім'ї яких немає інших працівників з самостійним
заробітком;
3) працівникам з тривалим безперервним стажем роботи на
даному підприємстві, в установі, організації;
4) працівникам, які навчаються у вищих і середніх спеціальних
учбових закладах без відриву від виробництва;
5) учасникам бойових дій, інвалідам війни та особам, на яких
поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни,
гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 );
6) авторам винаходів, корисних моделей, промислових зразків і
раціоналізаторських пропозицій;
7) працівникам, які дістали на цьому підприємстві, в
установі, організації трудове каліцтво або професійне
захворювання;
8) особам з числа депортованих з України, протягом п'яти
років з часу повернення на постійне місце проживання до України;
9) працівникам з числа колишніх військовослужбовців строкової
служби та осіб, які проходили альтернативну (невійськову) службу,
- протягом двох років з дня звільнення їх зі служби.
в організації виробництва і праці
кваліфікацією і продуктивністю праці.
заробітком;
раціоналізаторських пропозицій;
захворювання;