Лингвистика

напишите пожалуйста "advantages and disadvantages of long winter holidays" 10 баллов гарантирую)

It all depends of:
- how much money do you have (above all)
- what kind of friends or family do you have
- weather
- what kind of sport or other activities you are up to
(IMHO)

advantages
- you can spend more time with your family
- you can go somewhere out of your town for vacation (to travel)
- you can spend more time with your friends
- you can spend more time on your favorite activity (sport,hobbies..)
disadvantages -
- you can spend too much money during long holidays on presents for your family and friends; on traveling or any of activities
- or you can get completely bored if you don't have any of those I've wrote above
Виталий Речкин
Лучший ответ
-Иванов, вы теплую водку любите?
-Терпеть не могу!
-А потных женщин?
-Фу какая гадость!

- Так значит и запишем: Отпуск в январе!
----------------------------------------------------------
- Ivanov, you love warm vodka?
- I Hate!
- sweaty women?
- Faugh what muck!

- so means and we will write down: Holiday in January!
Недостатки то что надо тепло одеваться, много всего, а приемущества то что можно заниматьс зимними видами спорта) оч клево!!!!
Иван Войнов
интересно посмотреть на того кто за какието 10 балов это напишет
Ведь можно это просто скопировать!??? Не понятно только зачем?
Петр Буга
advantages and disadvantages of long winter holidays