Сергей Волченко

В чем смысл, анекдота? - еврей за компанию повесился .

и что тут смешного?

явно есть двусмысленность

Екатерина Семирова

Вы про Березовского? 🙂

Ольга

Это не анекдот, а аллегория. У анекдота должна быть завязка и смешная развязка. Смысл этого выражения может быть заключается в высмеивании характерной еврейской солидарности. Повторюсь, есть действительно на эту тему анекдот: " В Аду главный надсмотрщик по котлам обучает начинающих и во время обхода котлов инструктирует: " Первый котел для евреев. Крышка должна быть плотно закрыта. Иначе, если хоть один еврей вылезет, то он обязательно найдет способ вытащить остальных. Второй котел для русских, Крышку можно плотно не закрывать. Даже если кто-то попытается вылезать, остальные все равно его затащат назад. Третий котел для немцев. Крышку вообще можно не закрывать. Достаточно сделать надпись: " Из котла вылезать категорически запрещено".

Ал
Александр

не про себя же создавать анекдоты, всегда выбирают представителей другой национальности.
Когда хохол родился, то еврей удавился

Юлия Алимханова

Тут все намного хуже.
Мне этот анекдот рассказали лигвисты-аспиранты с филфака университета.
Текст искажен, как это часто бывает.
"За компанию еврея повесили", так звучит оригинал.
Для черносотенцев это весьма смешно, поверьте. В Дополнение к теме вопроса:
Семен Буденный ворвался в город с шашкой наголо и увидел молодого еврея, который уже висел в петле. Он срубил на скаку веревку и откачал молодого человека. За свое спасение молодой человек написал Буденому вот этот марш. Это был Дмитрий Покрасс.

Юрий Носиков

В первых двух словах "На халяву ..."

Александра Черникова

Этот анекдот о силе чувства стадности .)

Ольга Бибик

Не за компанию. а за" кумпанию" :
"Колись Лохвиця славилася ярмарками, дешевими товарами та продуктами. Жило тоді в місті багато євреїв, які займалися різними промислами, а здебільшого торгівлею. Були серед них і багаті, були й бідні.
В одного з євреїв справи йшли чомусь не дуже добре. І от він вирішив, щоб позбутися конкурентів і поліпшити свої торгові справи, побудувати корчму поблизу дороги, що пролягала з Лохвиці на Свиридівку.
Купив єврей частину землі, зліпив сяку-таку хатину, а підвал вимурував таки добрячий та й став там торгувати. І справи в нього незабаром поліпшилися. Їдуть чумаки з Чернігівщини, з Свиридівки, зупиняються біля корчми. І по чарці вип’ють, і воли попасуть. Почали до корчми навідуватись і ті, що в лісах промишляли та на битих дорогах, займаючись грабежами та розбоєм. І пішло через єврейські руки чуже добро, осідаючи в гаманці зайвими карбованцями.
Одного разу принесли «лісові братці» шинкареві золоту чарку і сказали, щоб він тільки нею їх частував, коли вони будуть сходитися до нього бенкетувати. І коли приходили ці «лісовики» до корчми, єврей діставав золоту чарку, яку називали «кумпанією» , і частував нею цих розбишак.
Так ішли дні за днями, роки за роками. Та от настав такий період, коли торгові справи пішли на занепад, а ватага розбишак вже не збиралася на свої бенкети. Справи йшли кепсько.
Щоб поліпшити свої справи, шинкар вирішив продати «кумпанію» . Та коли продав, через якийсь час до корчми завітали розбійники, переодяглись та й посідали за стіл обідати.
Єврей поставив на стіл все, що вони вимагали, і стали чекати, що він буде частувати «кумпанією» , а єврей став частувати іншою чаркою. А сам тремтить, як осиковий листок, і слова не промовить. Розбишаки стали домагатись, щоб він частував їх таки «кумпанією» , а потім стали й погрожувати.
Шинкар пішов у комору, ніби за чаркою, та там і з переляку повісився. От як було насправді. А то кажуть, що і єврей за компанією (за гуртом) повісився. Так він не повіситься. "
Українська народна казка Полтавщини

Александр Новиков

Вы про Иуду, от которого пошел род жидовствующих. Это на духовном уровне.

Миш Миш

Так создавалось христианство...