Йц
Йцукен

Помогите пожалуйста перевести аннотацию на английский.

Данная Выпускная квалификационная работа посвящена разработке интернет магазина по продаже сетевого и телекоммуникационного оборудования.
В процессе выполнения ВКР была выбрана программная среда, проектировалась архитектура, и разрабатывался интернет-магазин.
Приведен анализ развития электронной коммерции в мире, в странах СНГ. Также рассмотрены электронные платежные системы, способы оплат услуг через интернет.
Вместе с этим, рассмотрены вопросы безопасности жизнедеятельности.

Елена Шишкарева

This Final qualifying work is devoted to the development of the Internet shop for the sale of network and telecommunications equipment.
During the execution of the WRC was chosen programming environment, designed architecture, designed the Internet-shop.
There is analysis of the development of electronic Commerce in the world, in the countries of the CIS. Also reviewed electronic payment systems, types of payment, services through the Internet.
Along with this, was rewieved about issues of safety.

Шалбуров Алексей

The current final qualification paper is dedicated to the development of the internet shop for selling network and telecommunication equipment. During my work on final qualification paper was chosen software environment, designed the architecture and the internet shop.An analysis was carried out concerning the development of e-commerce worldwide and in the CIS countries. Also my paper covers such topics as electronic payment systems, means of payment for the services through internet. Along with this the issues of safety measures in life was also covered.