Ирина Климова

Помогите, кто знает английский! 🙂 2 предложения кто грамотно может перевести?

1 Недавно папа купил компанию "romashka". Что намечается?
2 Когда жители стран СНГ и России могут пользоваться новым дизайном сайта?

Татьяна Ременюк

1.Dad recently had bought the company "romashka". What is planned?
2.When could people of Russia and the CIS countries use the new-designed site?

Ан
Ангела

1 Father has recently bought the company "romashka". What's next?
2.When can people of the CIS and Russia use the new design of the web-site?