Евгений Сероглазый

проверьте перевод, пожалуйста

I want to congratulate you with the day of lovers. Let your house will always be filled with understanding, infinite love and joy. let with every day your love becomes even stronger and more. I wish that your hearts always beat in rhythm, that each of you always knew about the experiences and feelings of another. take care and love each other, despite the difficulties.

Пусть ваш дом всегда будет наполнен пониманием, бесконечной любовью и радостью. пусть c каждым днем ваша любовь становится еще сильнее и больше. Я желаю вам, чтобы ваши сердца всегда бились в одном ритме, чтобы каждый из вас всегда знал о переживаниях и чувствах другого. поддерживайте и любите друг друга, несмотря на трудности

I want to congratulate you with the day of lovers.
Хочу поздравить вас с днем влюбленных

Р*
Рушана ************

Все правильно. Только первое предложение не перевели. I want to congratulate you with the day of lovers.

Ри
Римма

Let with every day your love becomes even stronger and bigger. (лучше bigger and stronger)
I wish that your hearts always beat in sync...
Take care and love each other, regardless of the difficulties. (лучше звучит, мне кажется)

День влюбленных, это разве не Valentine's Day? Day of lovers звучит как День любовников.