В словарях которые вышли уже после введения новых правил украинского правописания, уже Европа и евро.
"Після зміни влади Кучми в Україні, віце-прем'єр-міністр Микола Томенко повідомив, що отримав листа від українських філологів та письменників, які вимагали повернути старий склад комісії, який розробляв правопис у 1999-му.
На що пан Томенко відповів, що доцільніше буде залишити той склад, який працював в останні дні президентства Кучми і додав - "Не будемо повертати старий правопис.. . стару українську мову ".
Проте, коли пізніше Бі-Бі-Сі запитало пана Томенка щодо можливостей залучення до комісії мовознавців, віце-прем'єр того не виключив.
Філолог Олександр Пономарів каже, що не розуміє, чому нова українська влада не поновлює роботу старої правописної комісії.
Він каже, що сподіався, що коли прийде нова влада – вона поверне “стару” комісію.
Назване Миколою Томенком для прикладу слово “ Европа ” – це наслідок правила передачі іншомовних слів, згідно з яким на початку слова “Е” в чужих словах передаємо через те саме “Е”, а не “Є”, за винятком давніх грецьких запозичень на кшталт Євген та Євангеліє.
Якщо буде відновлено склад старої правописної комісії, ймовірно, що українці повернуться до Европи, оскільки у своїй роботі комісія відштовхуватиметься від розроблених раніше змін до правопису 1999-го року.
Усього їх налічується близько 20-ти, великою мірою вони стосуються передачі слів іншомовного походження – приміром, паралельне вживання грецизмів зі звуками Ф і Т: себто, нормою вважається як передане на російський та східноукраїнський манер Афіни та орфографія, так і більш милозвучні українській фонетиці Атени та ортографія. "
Лингвистика
Почему на канале СТБ (Украина), говорят Европа, и евро (это на державній мові), хотя во всех словарях Європа и євро?
а у немцев - "ойро"...
так как они там все евреи))