Лингвистика

Как правильно переводится на украинский "клетка"

Как правильно переводится на украинский "клетка", если имеется ввиду клетка клеточного автомата (клетка из сетки, например морской бой) . Есть два варианта: клітина, клітинка. Тут спор из-за того, какой правильный. Разница, как мне говорят, принципиальна.
Sash Sargsyan
квадритивко
Танечка Роганова
Лучший ответ
ИМХО, клітинка.
Алина Юсупова
Имеется в виду не клетка, а ячейка-так правильно по-русски. Так вот "Згідно норм сучасної Української мови-"чарунка",именно так-чарунка-это ячейка!
В вашем варианте - клітка, или карта.
Разница такая же как в русском между словами "клетка" и "клеточка".
Gulshat Shaihutdinova
мне кажется второй вариант
клітина
У Вас - третье значение http://sum.in.ua/s/klitka

КЛІТКА, и, ж.

1. Закрите приміщення для птахів, тварин і т. ін. із стінками з металевих або дерев'яних прутів. В клітці є пити, їсти і хороше сісти, та немає волі (Номис. 1864, № 1337); Я посипав в клітку сім'я, Воду наливав; Але змерз маленький чижик І співать не став (Яків Щоголів, Поезії, 1958, 371); Під сараєм, біля клітки з кролями, Серьожа з двома малими — зеленню годують кролів (Андрій Головко, Літа. . 1956, 48); * У порівн. Тисячі думок у моїй голові билися, як у клітці (Мирослав Ірчан, II, 1958, 180);
// Про маленьку, тісну кімнату або хату. В тісній «клітці» під сходами карного суду було напівтемно, вогко, холодно (Іван Франко, IV, 1950, 476).
▲ Грудна клітка — верхня частина кістяка людини й тварини, що складається з груднини, грудних хребців і ребер, а також утворена ними порожнина, у якій містяться легені, серце та стравохід; огруддя. Хірургія проникла вже до грудної клітки (Юрій Шовкопляс, Людина. . 1962, 129); Сходова клітка — місце в будинку для сходів. Виготовлені на заводі., блоки. , включають житлові кімнати або кухні, санітарні вузли, сходові клітки тощо (Наука і життя, 6, 1959, 19).

2. Те саме, що кліть 1. Шахтова клітка; Підіймальна клітка.

3. Чотирикутник на поверхні чого-небудь, утворений перехресними лініями; кратка (у 1 знач. ) . На аркуші з школярського зошита в клітку стояли стовпчики арифметичних прикладів (Юрій Збанацький, Ліс. красуня, 1955, 10).

4. заст. Народна міра землі приблизно від 4 до 10 гектарів (залежно від місцевості). У них в колгоспі працювало дві лобогрійки. , і викошували клітку в день, тобто десять гектарів (Юрій Яновський, Мир, 1956, 99); Ніяк не може заснути й Терентій Плачинда, який сьогодні в шляхтича-однодворця прикупив до своїх грунтів клітку лепського сінокосу (Михайло Стельмах, Хліб. . 1959, 471).

Том 4, стор. 185.

///

Но можете употребить и слово "клітина" во втором значении: http://sum.in.ua/s/klityna

КЛІТИНА, и, ж.

1. Найпростіша одиниця будови організму, яка складається з протоплазми, ядра та оболонки. Відомо, що протоплазма, ядро та оболонка утворюють клітину (Зоол. , 1957, 6); Весною сосна найбуйніше росте — відкладаються нові клітини, вона росте в товщину й угору (Юрій Яновський, II, 1958, 124).

2. Те саме, що клітка 3. Вбиралася Марина в коротку спідничку до колін. . а кохтинку носила картату, з «шотландки) }, червоних і зелених клітин (Юрій Смолич, Мир. . 1958, 44); Від того місця і майже до кінця яру дно його посічене великими шаховими клітинами. То — .. калюжі-ставки (Юрій Мушкетик, Серце. . 1962, 191).

3. Те саме, що клітка 1. Він так і протиратиме штани в темній клітині біля прийомної свого шефа (Натан Рибак, Час, 1960, 494).

Том 4, стор. 185.

///
Точный, однозначный, перевод невозможен: украинскому языку не известна научная терминология.

///
Слово "клітинка", которое Вы восприняли правильным, это - уменьшительно-ласкательное от "клітка". От "клітина" уменьшительно-ласкательным будет "клітиночка". Уменьшительно-ласкательные формы не употребляются в научных текстах.