Лингвистика
(ДЛЯ ТЕХ, КТО ЗНАЕТ АНГЛИЙСКИЙ ЯЗЫК, А НЕ ЧЕРЕЗ ПЕРЕВОДЧИК!) Как переводится этот текст?
В моей семье три человека. Мы имеем кошку Мурку. Она тоже член семьи. У нас в семье есть ценности. Это взаимопомощь, любовь, понимание. У меня есть мама и папа. У мамы папа и я. А у папы мама и я.
There are three people in my family. We have a cat, named Murka, and she also part of our family. Also, we have family values, like mutual help, love, understanding. I have mom and dad, also my mom own us with my father, as well as father own my mother and me. Hey there, if you will translate this.
All of us is a family - my father, mother, me and my cat Murka. We believe in mutual support, love, and understanding. Me - my dad and mom. My mom - my dad and me. My dad - my mom and me. MY FAMILIY IS ME.
Из всего этого могу перевести только слово "член"
Ася Хачатрян
XD я тоже могу
There are three people in my family. We have a cat. It's also a family member. Our family has values. It's mutual hepl, love and understanding. I have mum and dad. My mum has me and my dad. And my dad has me and my mum.
There are three people in my family. We have a cat, it's name is Murka. She is also a member of our family. My family has the values. It is mutual help, love, understanding. I have mum and dad. Mum have dad and me. And dad have mum and me.
яндекс лучший переводчик
Ася Хачатрян
Ну....
Вячеслав Безверхов
In my family three people. We have a cat Murka. She is also a member of the family. Our family and values. It is mutual love, understanding. I have a mom and dad. Mom dad and me. My dad mom and me.